DEM , Discrete Element Method, modeling, simulation, PFC3D

فروشگاه جامع دانشجو

بانک مقالات ISI رشته های مختلف

پروژه کارشناسی ارشد مدلسازی برهم کنش بین خاک و تیغه زیرشکن بااستفاده از روش المان های گسسته (پاورپوینت 30 اسلاید)

پروژه کارشناسی ارشد مدلسازی برهم کنش بین خاک و تیغه زیرشکن بااستفاده از روش المان های گسسته (پاورپوینت 30 اسلاید)

 

üمقدمه ای بر ادوات خاک ورزی(زیرشکن)

 

üتئوری روش المان های گسسته

 

üمدلسازی زیرشکن و خاک با استفاده از روش المان های گسسته

 

üمدلسازی تاثیر سرعت پیشروی و عمق کاری بر عملکرد تیغه زیرشکن

 

ü

 

 

 

ü

 

ü

  

در اغلب ماشینهای خاکورزی مانند بولدوزرها، ادوات خاکورزی و غیره ابزار خاکورز تیغه است. از این رو برای سیستم های خاکورزی پیش بینی دقیق نیروهای عمل کننده روی تیغه یکی از مهمترین پارامترها برای رسیدن به راندمان بیشتر است. نتایج تجربی نشان داده اندکه شرایط اولیه ابزار خاکورز مانند شکل و ابعادتیغه، ضریب اصطکاک خاک و فلز  و نوع خاک  و شرایط کاری مانند سرعت، زاویه و عمق برش تاثیر زیادی روی عملکرد ماشین دارند. عمليات خاكورزي نيمي از انرژي موردنياز براي توليد محصول را مصرف مي كند.  درک رابطه بین وسیله خاکورز و خاک و اصلاح طرح ابزار خاك ورزي به بهبود بازده انرژي كمك خواهد كرد. تحلیل رفتاردینامیکی اطلاعات لازم جهت طراحی و اصلاح و بهینه سازی تجهیزاتی که با اینگونه مواد سروکاردارند را فراهم می سازد تحقیقات تجربی نتایج و دیدگاه باارزشی ارائه می­دهند اما ممکن است پرهزینه باشند و به پارامترهای خاصی محدود شده باشند و نتایج نیز بستگی به دقت ابزار اندازه گیری دارند. به هر حال با افزایش توان محاسباتی و گسترش اغلب مدلها ، روش المان های گسسته نتایج قابل قبولی در تحلیل پارامترهای تاثیرگذار برای برهم کنش بین تیغه­خاک ارائه داده است. در این تحقیق مدل سه بعدی المانهای گسسته(DEM) برای برهم­کنش تیغه-خاک در سرعت ها و عمق های مختلف برای پیش­بینی نیروی کششی و نیروی عمودی مورد نیاز و همچنین مشاهده رفتارخاک در شرایط مختلف کاری  استفاده شده است

برهم کنش بین خاک و ادوات با روش المان گسسته

Øروش المان گسسته برای مدلسازی موادگرانولی و مطالعه روابط بین رفتار میکروسکوپیک یا ماکروسکوپیک ذرات مناسب است. روش المان گسسته ممکن است تماس بین المانهارا بوجود آورد یا ازهم بشکافد  و از این رو می تواند در فرآیند هسته زایی و رشد ترکها مورد استفاده قرارگیرد. در سی سال گذشته محققان زیادی عملکرد خوب المان گسسته را برای شبیه سازی میکرومکانیک رفتارذراتی که مواد سازنده ترکیبات  مختلف علمی و مهندسی، گزارش کرده اند. مزایای روش المان گسسته برای شبیه سازی رفتارهای مختلف تشکیل خاک تحت باردینامیکی آشکاراست. از این رو با استفاده از تکنیک المان گسسته، میتوان خواص ماکروسکوپیک و میکروسکوپیک خاک را تحلیل نمود. توانایی تمرکز بر روی سطوح ریزساختار، فهم فرآیند برهم کنش خاک-ادوات را توسعه و طراحی ماشینهای کشاورزی را بهبود می­بخشد.
Øمحدودیت المان گسسته شبیه سازی دقیق اندازه و شکل ذرات است که ممکن است پارامترهای مدل خاک را تحت تاثیر قراردهد. به علت محدودیت های محاسباتی لازم است از ذراتی بزرگتراز اندازه واقعی استفاده کنیم مخصوصا زمانی که با ذرات خاک سروکارداریم. در حقیقت در اکثر مقالات محققین پیشین از ذراتی با اندازه بزرگتر از اندازه واقعی استفاده شده است. از این رو لازم است پارامترهای خاک را مطابق با اندازه و شکل کالیبره کنیم.

 


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
master-science-seminar_260848_8834.zip2 MB